facebook-logo

Legyen a MASZ rajongója
a Facebook-on is!

117. Atlétikai Magyar Bajnokság - Szekszárd  Jkv. - Videók/ ÚJ  -FOTÓALBUM - ÚJ

110 gátNyári meleg, szikrázó napsütés fogadta a 117. Atlétika Magyar Bajnokság résztvevőit Szekszárdon. A jól előkészített pályán öt órán át zajlottak az események, szép küzdelmekkel és több figyelemre méltó eredménnyel.

A Dr.Schulek Ágoston emlékére  megrendezésre kerülő bajnokság első napján a 19 versenyszám közül emlékezetes küzdelmet hozott a rögtön döntőt futó 110 gátasok fej-fej melletti összecsapása.

Baji Balázs/ 13,74  és  Kiss Dániel/ 13,78  látványos versenyt vívott az egész nap ellenszeles/ gáton pl.-3,4w  célegyenesben,

amely végül Baji négy százados győzelmével a békéscsabai atlétának címvédést hozott. „- Nagyon örülök a bajnoki címemnek, igazából a nagy szembeszél miatt csak az elsőségért tudtunk küzdeni. Az utóbbi egy-két évben ilyen még nem volt, hogy ennyire együtt tudtunk futni…” A mellékelt video interjúban megtekinthető a két olimpiai „A” szintes közvetlenül a befutó után adott nyilatkozata.

110 gát

Nagy várakozás előzte meg  a férfi 400 méter döntőjét, a tét a közelgő EB váltó csapatba kerülése volt.

A látványos versenyt a javuló formát mutat Deák Nagy Marcell biztosan szerezte meg/ 45,93 mp, mögötte a sorrend Kása Tibor/ 47,12 - Kovács Zoltán/47,50 - és a 18 éves (!) Bartha Dávid/47,70 volt. ötödikként Lukács Máté ért célba/47,93 – egy századdal megelőzve Kolossváry Istvánt/47,94 mp.

400 m

Deák Nagy Marcell:- Örülök ennek a futásnak, nem voltam nagyon biztos magamban, a legutóbbi eredmények alapján – de úgy gondolom, jól állunk a felkészülésben. Jó volt most az egész, jól összeállt. Remélem, hogy tovább fogok javulni.”

ó versenyt vívtak a férfi gerelyhajítók is: Papp Bence/75,66 – Török Krisztián/ 75,60 m. A  hölgyek bajnoki számaiban hatodikra elért új egyéni csúccsal győzött gerelyhajításban a már olimpiai szintes Juhász Vanda / 59,31 m: „- 11 cm-t javítottam, ennek nagyon örülök. Igen meleg volt, de végül is sikerült”

Juhász Vanda

Meggyőző futással ért elsőként célba 1500 méteren Papp Krisztina/ 4:17,61  p; meglepetés győzelmet aratott – két századra megközelítve az EB szintet - az első éves junior Kéri Bianka 400 méteren/ 53,42 mp. Az első napi programban megrendezett férfi 1500 métert a versenybíróság vizsgálja, az eredmény kihirdetésére szombaton nem került sor. (ml)