a Facebook-on is!

Kővágó Z:  67,91 m – Pars Kr: 80,28 m – Kürthy L: 19,95 m  /  117. OB második nap
Jó versenyek , nagy meleghat VEDAC bajnokság / Jkv. - VIDEÓK - FOTÓALBUM - ÚJ

Kővágó ZoltánPars KrisztiánKürthy Lajos

- Ez a verseny úgy sikerült, ahogy szerettem volna – mondta a kalapácsvetés után Pars Krisztián, akinek video nyilatkozata teljes egészében megtekinthető a mellékletben. - 80 méter és a győzelem volt a cél.

A mozgásom nem volt a toppon, de ez köszönhető annak, hogy egész héten edzettem, tegnap is délelőtt-délután.”

A Dobó SE atlétája a rekkenő vasárnap koradélutáni hőségben 80,28 méterrel győzött klubtársa, Németh Kristóf előtt/ 73,54 m.

Pars Krisztián Szekszárd 2012

Már valamivel elviselhetőbb hőmérsékletben, hat óra után léptek pályára a férfi diszkoszvetők, ahol Kővágó Zoltán révén újabb világszínvonalú eredménynek örültek a sportág barátai. A Szolnoki Honvéd színeiben a kiváló dobó 67,91 méterre repítette a szert.

„- Jó formában érzem magam, ez egy kiváló eredmény. Még lehetett volna jobb is, de a következő két nagy verseny miatt erős heti edzésből jöttem Szekszárdra. Az Olimpián erre kell majd rátenni.”- mondta a a közönség tapsától kísérve a helyi műsorközlő kérdésére  az athéni olimpia ezüstérmese.

Kővágó Zoltán Szekszárd 2012

A súlylökő Kürthy Lajos is keményem küzdött a minél jobb eredményért, amely egy húsz méterhez nagyon közeli dobással realizálódott is/ 19,95 m.

A top eredmények mellett a második napot is szoros versenyek, jó küzdelmek tették emlékezetessé.

Kürthy Lajos 2012 Szekszárd

Többek között Kása Tibor 21,17-et futott kétszázon; Szemeti Péter   jó versenyben nyerte a 800 métert/ 1:48,96 p; Koroknai Tibor 51,60-al ért célba 400 gáton.

–„ Két hete jöttem haza az Egyesül Államokból, nagyon jó érzés itthon lenni és jól esett futni végre Magyarországon. Készülünk az EB-re, innen Tatára  megyünk – utána pedig Helsinkibe.”- válaszolt a két napon át a nézőket színvonalas információval ellátó műsorvezetőnek a tavalyi U23 EB döntőse.

Márton Anita / stemmer i.Kaptur Éva

A Honvéd színeiben versenyző Georgiou Stavros 16,09 méterrel védte meg bajnoki címét hármasugrásban.

Kaptur Éva a 100 méter után 200-on sem talált legyőzőre/ 23,71 mp; rajta kívül Márton Anita nyert még két egyéni bajnokságot/ súly 16,79 m – diszkosz 52,64 m. Szabó Barbara 186 cm-rel „megfejelte” tengerentúli jó formáját.

Szabó Barbara

A két nap során 37 számban  avattak bajnokot. A szombati  1500 méteres férfi síkfutás eredményeit – egy engedély nélküli rajthoz állás és az  ezzel párosuló,  a végső bajnoki sorrendet szabálytalanul befolyásoló versenyzés miatt - a versenybíróság elnöke megsemmisítette és a táv újrafutását rendelte el, amelynek időpont-meghatározására a MASZ –t kérte fel.

A szekszárdi hétvégén 17 szakosztály versenyzői  vehettek át aranyérmet. Legtöbbet a VEDAC/ 6  első helyezés. A veszprémieket követi  4-4 győzelemmel a Bp.Honvéd és a GEAChárom bajnoki címet vihetett haza a Vasas-Mifin, az UTE és Buda-Cash Békéscsaba. (ml)

Eredmények     .    VIDEÓK-ÚJ / Lengyák György   .       Pars krisztián a verseny után / video-ML

FOTÓALBUM - MÁSODIK NAP/ ML     .     Fotóalbum-kalapács / ML     .    FOTÓALBUM / Lengyák Gy.