facebook-logo

Legyen a MASZ rajongója
a Facebook-on is!

A Bp.Honvéd leányai idén is győztek / Eredmények    -    Fotóalbum

serd_csb_2012_clA szombaton, Budapesten megrendezett Serdülő CSB-n 23 fiú és 25 leány csapat került értékelésre, mindkét nem összevetésében 27 szakosztály sorrendje alakult ki a verseny végére.

A legkedveltebb a 300 méter volt: 76 fiú és 85 leány állt rajthoz ebben a számban; a népszerűségi lista végén a rúdugrás és a gyaloglás található. Megvédte tavalyi elsőségét a Bp.Honvéd leány csapata/ 9257 p, mögötte a Bercsényi DSE/ 9169 p. és a Szombathelyi SI/ 9157 p. állhatott fel a dobogóra. A fiúk csapatversenye a Dobó SE sikerét hozta/10790 p. a Buda-Cash Békéscsaba/ 10128 p. és az ARAK/10063 p. előtt.

Összesítésben a Szombathelyi Sportiskola győzött/ 19015 p. – megelőzve a Zalaszám-ZAC/ 18690 p. és a Buda-Cash Békéscsaba/18159 p. fiú-leány csapatát.

„- Nagyon ügyesek voltak és nagyon jól helytálltak A gyerekeink, most már kíváncsian várjuk a serdülő egyéni bajnokságot – mondta az első helyen végzett Szombathelyi SI vezetője, Kocsis Zsuzsa utánpótlás szakmai referens. - A sprint számokra építettünk az elmúlt hétvégére, a 100 és a 300 volt a főprofilunk.

A fiúknál voltak azért dobóink is;  a lányoknál a távolugró és gátas szakág is képviseltette magát.  Szombathelyen három szakosztály foglalkozik utánpótlással. A Dobó SE, amely megnyerte most a fiúk versenyét; a döntően távfutással foglakozó SzoESE és mi, a Haladás VSE  utánpótlás bázisaként.

serd_csb_2012_240 3serd_csb_2012_240 1

Titkon reméltem, hogy a dobogón végzünk. A lányokról tudtam, hogy erősebbek, mivel többen voltak az idősebb évjáratokból; a fiúknál a nagyrészt 1999-esek még nem voltak olyan esélyesek. Edzőtáborozással, versenyszerű edzésekkel készültünk a CSB-re és az azt követő OB-ra.

Az edző kar: Lengyák György, Lezsák Balázs és Halmosi Zoltánné  hozzáértő tevékenységét dicséri ez a szép siker. És meg kell említeni, hogy a Szombathelyi Sportiskola eredményessége elődöm, Mohácsi Éva  szakszerű munkájának is jelentős mértékben köszönhető.

Szombathelyiek

Az előttünk álló Serdülő OB-ra tekintve bizakodó vagyok. Dobogós helyekben reménykedem a 1998-99-es születésű fiúknál és a KSI pályán harmadik leány csapatunkból is várható versenyző a legjobb háromba.” (ml)